ПАМ'ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ "КІР"

ПАМ'ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ "КІР"

Кір – інфекційне вірусне захворювання, яке характеризується вираженою інтоксикацією, катаральними явищами збоку дихальних шляхів, кон’юнктивітом, появою своєрідних плям на слизовій оболонці ротової порожнини і папульозно – плямистим висипом на шкірі.

Інкубаційний період при кору становить від 7 до 21 дня.

                         Як можна заразитись кором

Вірус дуже швидко поширюється – він передається при розмові, кашлі, чханні чи будь-якому тісному контакті з хворим. Як тільки у людини з’являються перші ознаки вірусу – вона вже поширює інфекцію. Інкубаційний період триває від 7 до 21 днів

Найчастіше кором хворіють діти та підлітки, однак, якщо щеплення не було, то заразитись може і дорослий.

Профілактика

Найбільш дієвим захистом від кору є вакцинація. Згідно календаря профілактичних щеплень вакцинація проводиться: 12 місяців та 6 років.

Як запобігти захворюванню на кір

 Якщо дитина все ж була в стосунках з хворим, батьки повинні обов'язково звернутися до лікаря для того, щоб дитині зробити щеплення проти кору або ввести гамма-глобулін, який містить в собі так звані антитіла, що мають здатність захищати організм дитини від цілого ряду заразних дитячих захворювань і в тому числі від кору. щеплення проти кору чи введення гамма –глобуліну може уберегти дитину від захворювання або значно полегшити перебіг кору, якщо все-таки вона захворіє. Введення гамма -глобуліну діє протягом одного місяця. Якщо .після цього строку дитина знову була в стосунках з хворим на кір, його введення слід повторити. Кір у дітей, яким зроблено щеплення, здебільшого не дає ускладнень, які становлять найбільшу небезпеку для здоров'я. 

Дії у разі виявлення перших симптомів кору

 • Терміново  звернутися  за  медичною  допомогою,  викликавши лікаря,  та обов'язково дочекатися його прибуття.

 • Не слід самостійно вести хворого у лікарню, оскільки він є джерелом інфекції.

 • До приходу лікаря слід ізолювати хворого в окремій кімнаті, яка має бути чистою, добре провітрюватися.

 • Обов'язково повідомити лікарю про всі можливі контакти хворого на кір за останні 10-20 днів.

 • Хворому на кір рекомендовано організувати постільний режим, забезпечити питтям.

 • Навчити хворого при нападах кашлю, нежитю прикривати ніс і рот носовою хустинкою чи серветкою, часто мити руки милом.

 • Слід забезпечити хворого індивідуальними речами побуту (окремий посуд, засоби гігієни та інше).

 • У жодному разі не проводити самолікування хворого на кір.

 • Особам, що контактують з хворим на кір, слід використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання, наприклад, маску чи марлеву пов'язку, які варто змінювати через дві і чотири години відповідно.

 • Чітко дотримуватися рекомендацій лікаря щодо лікування хворого на кір та проведення заходів специфічної та неспецифічної профілактики щодо контактних осіб.

Батьки! Своєчасно повідомляйте навчальний заклад про контакт чи захворювання вашої дитини з хворим на кір. Вчасно зроблене щеплення чи  введений гамма-глобулін може захистити дитину від тяжкої форми кору, від ускладнень.

До уваги батьків!

До уваги батьків!

🔥 Потрібна школа, де в класі до 15 чоловік і є можливість індивідуального підходу? Приєднуйтесь! 😎

 👉 Приватна школа для хлопчиків "Кадетство" продовжує набір учнів до 1 класу на 2019/2020 навчальний рік

 ⚡ Нам потрібні: активні, творчі, витривалі, невгамовні 😄, котрі вміють відстоювати свою точку зору

Це про Вашого сина? Тоді телефонуйте та дізнавайтеся деталі

☎️ + 38 (067) 326-03-48

         🤔 Чому ми? Погодьтеся, що завдання школи полягає у всебічному розвитку дитини.😉 У Вас є унікальна можливість організувати навчання Вашого сина у закладі, де він зможе опанувати програму загальноосвітньої, лінгвістичної, музичної, танцювальної та спортивної шкіл в одному місці та з одним колективом.☝️☝️ ☝️

       До того ж, Вам не доведеться витрачати час ⏳ на щоденні підвезення до школи та на секції, а також брати участь у виконанні домашніх завдань до пізньої ночі.

Вас чекає приємний бонус у вигляді різних форматів навчання:

✨ повний день (з 8 ранку до 8 вечора)

✨ напівпансіон (з пн по пт з ночівлею)

✨ повний пансіон (проживання на території школи від канікул до канікул)

Дізнайтеся більше про нашу школу, прийшовши на день відкритих дверей 5 або 6 квітня!


Наш творчий колектив

Наш творчий колектив

Педагогічний колектив – це маленький всесвіт, який поєднаний спільними педагогічними ідеями та завданнями. Він складається з особистостей різних за віком, статтю, фахом, поглядами, досвідом, інтересами, захопленнями, думками, але об’єднаних єдиною метою - виховати успішну дитину. Їх робота спрямована на формування духовного світу, компетентностей необхідних для життя.

І які б зміни та реформи не відбувалися в освіті, але лише професійний колектив, його харизма, креативність, творчість та прагнення до саморозвитку можуть сформувати справжню особистість.

     «Любіть не школу, а дітей, які приходять до школи; любіть не книжки про дійсність, а саму дійсність; не життя звужуйте до учіння, а учіння розширюйте до життя…» - життєве кредо колективу школи для хлопчиків “Кадетство”, який складається з 17 чоловіків (60%) та 12 жінок(40 %). Саме чоловіки власним прикладом формують чоловічий характер, навчають учнів лідерству та командній роботі, вчать вирішувати проблеми та бути відповідальними.

У школі працюють висококваліфіковані педагоги, які дотримуються кращих традицій роздільної освіти та кадетського виховання (чіткі правила, дисципліна) у поєднанні з  сучасними технологіями навчання. Серед них вчителі ІІ та І категорій, вчителі вищої категорії, вчителі-методисти,  «старші вчителі»,  тренери – майстри спорту, а також творча талановита молодь.  Середній вік педагогів закладу 31 рік: наймолодшому вчителю 24 роки, найдосвідченішому - за 50.

Поєднання досвіду і креативності створює сприятливу атмосферу для навчання та виховання наших учнів.


Спільне чи роздільне навчання... Що обрати?

Спільне чи роздільне навчання... Що обрати?

Головним завданням сучасної школи є виховання гармонійно розвиненої,  психологічно і фізично  здорової  особистості,  адаптованої  до нового  технологічно розвиненого  соціуму.  Сьогодні школа виступає одним із головних соціальних інститутів. Саме вона є транслятором існуючих  цінностей  і  нормативів,  у  тому  числі уявлень про роль чоловіка і жінки у суспільстві  залежно від біологічної статі індивіда. Школа формує статево-рольову поведінку, тобто гендерну культуру (гендер – соціостать, стать як соціальне явище). Саме організація освіти, як і домінуючі в ній гендерні ролі, вбудовують у людину модель життя і диктують їй статусні позиції.

Особливу роль у процесі гендерної соціалізації відіграє сама організація навчальних закладів (система правил, за якими люди взаємодіють між собою, той порядок, який дозволяє їм працювати). Організація  українського суспільства на демократичних засадах потребує нового змісту всієї системи соціальних норм, що регулюють сучасні суспільні відносини, а також вдосконалення тих із них, що історично себе виправдали.  

Сьогодні в Україні впроваджується  модель  роздільного  навчання  з метою  диференційованого  підходу  до  учнів  різної статі,  який  слугує  платформою ґендерного напрямку. Логічне пояснення сенсу роздільного навчання науковцями  обґрунтовується  у межах статево-рольового підходу. У такому процесі передбачається урахування та розвиток статевих, біологічних і психофізіологічних відмінностей школярів. Хлопчика треба виховувати першопроходцем, дослідником, захисником, годувальником, сприяти виробленню твердості характеру, витривалості, позиції обов’язку, служіння Державі, сім’ї.       У дівчинці, від колиски, треба  бачити майбутню маму – ніжну і лагідну, турботливу. 

Ідея роздільного навчання не нова: так працювали всі дореволюційні навчальні заклади до 1918 року. Хлопчики могли вчитися в гімназіях, ліцеях і вишах, а для дівчаток існували спеціальні освітні установи, що пропонували своєрідний набір дисциплін - в основному з домогосподарства. Недоступним для жінок до кінця XIX століття було і отримання вищої освіти. Тому багато в чому спільне навчання виникло на хвилі боротьби за рівноправність і забезпечувалось соціальною та економічною необхідністю. Вже з 1918 р. хлопчики і дівчатка стали вчитися разом.  Повернулися до поділу в 1943 р., але ненадовго: вже через 11 років учнів знову об'єднали. Втім, залишалися військові, спортивні та хореографічні школи …

Нам з дитинства знайомий вірш Маршака «З чого зроблені хлопчики?». Якщо хлопчики - бруднулі і забіяки, то дівчатка -  спокусниці, чистюлі і естетки. Це тільки підтверджує, що відмінності статей та їх особливості завжди були в центрі уваги. Багато вчителів і дитячих психологів стверджують, що існуюча система навчання  «підстроєна» під дівчаток: вони більш посидючі, слухняні, їм легше дається «зубріння». А хлопчиків це не приваблює, вони ходять до школи, щоб спілкуватися, гратися. Розмірковуючи про освіту, вже давно доведено, що хлопчики і дівчатка осягають навчальні дисципліни різними методами і фізіологічно розвиваються і дорослішають різними темпами. Дівчатка довший період можуть сконцентровано працювати, а хлопчики повільніше долучаються до роботи. І піки працездатності у них різні. Хлопцям потрібен високий темп. Як тільки починається повторення, увага їх слабшає. Дівчаткам швидкий темп заважає. Вони краще працюють на покрокових технологіях та сприймають емоційно забарвлений матеріал.

У школах роздільного навчання зникають упередження, засновані на перевазі однієї статі над іншою, бо звертається увага лише на індивідуальні здібності конкретного учня чи учениці, а не його або її статеву приналежність.

Виникає питання: чому ж школи роздільного та спільного навчання існують дотепер?  Це  данина   традиції чи науково обгрунтована необхідність одного із  варіантів навчання дітей? Наявність двох систем дає можливість батькам обрати навчальний заклад для їхньої дитини, грунтуючись на освітніх і виховних цілях, на талантах, психологічних і фізіологічних особливостях дитини. При роздільному навчанні можна чітко простежити наскрізну здоров’язбережувальну  лінію: воно дозволяє регулювати навантаження залежно від статі, таким чином уникаючи перевтоми дітей.


Переваги шкіл роздільного навчання

Переваги шкіл роздільного навчання

1. Відсутність в учнів упереджень при виборі навчальних занять, предметів, гуртків і факультативів, а також відсутність переваг для участі в тому чи іншому виді спорту тільки тому, що він призначений для дівчаток або хлопчиків. Хлопчики можуть танцювати, а дівчатка займатися моделюванням, робото-технікою. Школи роздільного навчання надають широкий спектр обов'язкових предметів і різноманітних факультативів: від гуртка ораторського мистецтва до академічного веслування, від ускладненої математики до постановки спектаклів і мюзиклів.

2. Наявність спеціалізованих програм для навчання і засвоєння матеріалу, засновані на особливостях фізіологічного розвитку (наприклад, розвиток нервової системи і мозку) і терміни статевого розвитку хлопчиків і дівчаток.

3. Більш впевнена участь у навчальних і спортивних заходах без огляду на протилежну стать та бажання сподобатися або догодити.

4. Можливість спробувати нове і незвідане без стереотипів  та порівняння з протилежною статтю.

5. Наявність навчального та наставницького колективу, що спеціалізується на роботі з хлопчиками або дівчатками.

         Декілька причин, за якими приватна загальноосвітня школа І-ІІ ступенів для хлопчиків “Кадетство” надає перевагу роздільному навчанню:

 • різний темп фізіологічного і психологічного розвитку ( дівчатка до відповідного віку випереджають хлопчиків);

 • різний спосіб сприйняття інформації (дівчатка емоційні, хлопчики раціональні);

 • різні рольові функції в соціумі (дівчатка - матері, хлопчики- захисники);

 • різні підходи у формуванні статево-рольової ідентичності (у дівчаток через естетику, у хлопчиків через спортивно-вольові принципи);

 • відсутність психотравматизації: в результаті знецінення однієї статі іншою в процесі навчальних  негараздів.

Мультивекторний освітній простір "Ренесанс-ДІ"

Мультивекторний освітній простір "Ренесанс-ДІ"

Мультивекторний освітній простір «Ренесанс-ДІ» - це системний освітній комплекс з закінченим циклом навчання, експерт з формування здорового способу життя та впровадження роздільного навчання. Розташований заклад у затишному передмісті Києва. Тут панують здоровий спосіб життя, безпека, довіра та взаємоповага. Комплекс складається з 4 структур:

- ліцей лінгвістики, права та бізнесу «Міжнародний вимір», де в основі лежить профільна освіта, що дає можливість вільного володіння англійською мовою, готує до здачі ЗНО та вступу до вузів України та Канади.

- школа шляхетних дівчаток «Леді»

- школа для хлопчиків «Кадетство»

- Центр розвитку дитини «Казка», який на разі має 2 філіали в с. Крюківщина та с. Бобриця, де  дошкільна освіта підкріплюється ефективною підготовкою до школи.

Мультивекторний освітній простір «Ренесанс –ДІ» забезпечує  паралельне здобуття канадської освіти, починаючи з 8-х класів, при умові участі в канадсько-українському проекті «Подвійний атестат про повну загальну середню освіту», який стартував з 1 вересня 2018 року.

Концептуальні засади комплексу

 1. Цінність якісного виховання – відданість (родині, друзям, Батьківщині).

 2. Неперервна освіта від дитячого садочка до ліцею.

 3. Широкий спектр додаткових послуг на одній території.

 4. Підготовка до життя.

 5. Безпечне середовище, медичний супровід

Формула успіху: інтелект+здоров’я лежить в основі роботи всіх структур. Наші заклади сприяють збереженню та формуванню всіх ключових здоров’я через:

 • фізичного - ранкові зарядки, фізкультхвилинки, контрасні душі, збалансоване харчування, туристичні походи, та посилене фізичне навантаження для хлопців;

 • соціального   - участь учнів у олімпіадах, змаганнях, гуртках, традиційних масових святах;

 • психологічного - роздільне навчання, комунікація, режим, підтримка психологів та кураторів;

 • емоційного - відвідування музичної та танцювальної школи: гра на музичних інструментах, хор, вокал, звітні концерти, бали, заняття різними видами танцців;

 • інтелектуального - інноваційні форми роботи, створення ситуації успіху, врахування вікових особливостей, постійний розвиток процесів мислення.  

  Але при цьому кожен з наших  закладів освіти має свої пріоритети:

Так у Центрі розвитку дитини «Казка» велика увага надається психологічному та фізичному здоров’ю дитини. Саме тому в основі виховання — прогулянки на свіжому повітрі, правильне харчування, відвідування басейну, соляна кімната, арт терапія, бебі фітнес, гімнастика, верхова їзда…

Одним із основних завдань, які стоять перед садочком - підготовка дітей до школи, її режиму та  навантаження.

Дитячий садочок гарантує: підтримання здоров’я та безпеку; гармонійний розвиток та якісна підготовка до школи; додаткові розвиваючі послуги; професійний колектив, вікові міні-групи та автобусне забезпечення.

Школа шляхетних дівчаток «Леді» розпочала свою діяльність 18 років тому. Нині це потужний освітній і справді валеологічний заклад. Усі програми адаптовані до жіночого виховання, яке має на меті формування гармонійної особистості з високим материнським потенціалом.

Полілінгвістична освіта (українська, російська, англійська, французька мови), інформаційні технології, хореографія, музика, рукоділля, кулінарія є невід’ємними складовими освітнього процесу, що забезпечує всебічний розвиток творчих здібностей юних леді та формує навички, які необхідні їм як сьогодні, так і в майбутньому.

Дівчатка отримують диплом державного зразка про закінчення школи мистецтв та спортивні розряди.

Школа для хлопчиків «Кадетство» націлена на загартування чоловічого характеру. Пріоритетний напрям школи — її багатовекторність. Хлопці вивчають: англійську та німецьку мови, математику, основи бізнесу. Щоденно займаються різними видами спорту, опановують мистецтво танцю та музики. Покликання школи - дати можливість юнаку за роки навчання спробувати себе у багатьох сферах, щоб вже після дев’ятого класу знати по якому шляху йти далі.

 Завдання школи -  виховати захисника сім’ї, бізнесу, країни, толерантного чоловіка, дбайливого батька, високоосвічену особистість.

Родзинкою обох шкіл є роздільне навчання та валеологічна школа.

Широкий спектр додаткових послуг на одній території; формування жіночих та чоловічих цінностей; зручні формати перебування; автобусне забезпечення та зручні формати перебування.

Ліцей лінгвістики, права та бізнесу «Міжнародний вимір», створений з урахуванням рекомендацій Ради Європи і стандартів рівня академічних знань держав — членів ЄС.

Безперечними перевагами освітнього простору Ліцею є:

- фізична і моральна безпека зростання (закрите середовище навчання)

- загартованість вимогливими умовами

- Ефективність підготовки до ЗНО

- підготовка до IELTS e 11 класі і готовність до навчання у рамках англомовних програм університетів держав-членів ЄС

- профільні спецкурси англійською для вільного володіння

Особливістю функціонування Ліцею є англомовні спецкурси: «Основи міжнародного права», «Курс підготовки до складання IELTS», адаптований для  старшокласників курс «Кроки до успіху», що поєднує в собі психологію, економіку та бізнес.


Роздільні школи: за і проти... Дослідники відповідають

Роздільні школи: за і проти... Дослідники відповідають

Роздільне навчання хлопців і дівчат досі дискусійне питання, що має багато прибічників та критиків. Часи, коли діти вчилися окремо, давно минули. Чи варто до них вертатися?

Як не дивно, але однозначну відповідь на це питання дати неможливо. В останні роки інтерес до цієї теми виявляли безліч дослідників і професіоналів зі світу освіти, проте до сих пір вони так і не прийшли до єдиної думки, але виділили кілька особливостей роздільних шкіл.

 1. Успішність учнів роздільних шкіл вища. В окремих школах діти сильніше зосереджені на навчанні, ніж в спільних: ні тобі  представників протилежної статі, які можуть забирати на себе істотну частину уваги, ні конкурентного середовища, у якому завжди хочеться вигідно виділятися перед протилежною статтю. Але  для повноцінного розвитку дитини, крім академічних досягнень, важливий цілий комплекс чинників, таких як кількість творчих і спортивних секцій, якість інфраструктури і увага персоналу до дитини.

 2. Адаптація під особливості навчання і розвитку. Ніхто не буде сперечатися, що дівчатка і хлопчики дуже різні у всьому. Так ось є думка, що вони по-різному сприймають інформацію, реагують на різні ситуації в школі і розвиваються розумово. Роздільні школи враховують цей чинник і розробляють свої програми і підходи до учнів згідно з таким особливостям. Враховуючи це, немає нічого дивного в тому, що в окремих школах хлопчики і дівчата можуть легше сприймати інформацію, ніж в спільних.

 3. Соціалізація і забобони. Як би не старалися роздільні школи підлаштуватися під дітей, у результаті всі діти потрапляють в "спільний" дорослий світ, де хочеш не хочеш, але треба взаємодіяти один з одним. І тут в учнів роздільних шкіл можуть з'явитися проблеми, особливо у тих, хто жив у шкільному пансіоні і перебував у школі весь час навчання.

 4. Більш сувора дисципліна. Хоча це не правило, але загальна тенденція. Це можна назвати даниною традиціям та історії освіти. Не можна сказати, що зараз роздільні школи старомодні, але їм властивий більший консерватизм щодо правил поведінки в школі, шкільної форми, розпорядку дня в пансіоні і так далі. Для когось це чудова можливість віддати дитину в школу, де він або вона буде перебувати під наглядом не гірше, ніж удома.

У всьому, що стосується освіти дитини, вибір залишається за сім'єю. Ніхто не знає краще, що підійде дитині, ніж батьки і їм вирішувати яка школа буде краще для їх дитини - роздільна або спільна.


Чи існують відмінності між хлопчиками і дівчатками?

Чи існують відмінності між хлопчиками і дівчатками?

 

Чоловікам притаманний більш високий рівень математичних, технічних здібностей, просторового сприйняття і мислення; активність, цілеспрямованість, агресивність, а  жінкам - кращий розвиток писемного та усного мовлення, зайва балакучість, менш розвинене логічне мислення, велика емоційність та вразливість. Чи мають ці відмінності об'єктивне наукове підтвердження?

В середині XX століття за кордоном було проведено понад 40 досліджень інтелектуального і особистісного розвитку чоловіків та жінок, дівчаток і хлопчиків (за участю більше 35 тис. чоловік). У більшості досліджень за показниками розвитку інтелекту, мови і математичних здібностей відмінностей між хлопчиками та дівчатками шкільного віку не виявлено. Деяку перевагу хлопчики 8-11 років продемонстрували в вирішенні невербальних завдань. Перевага дівчаток відзначається по вербальному інтелекту (формування понять в 8-14 років і тест досягнень Стенфорда в 10-11 років).

Згідно тестуванням Е. Маккобі і К. Джеклін (1974), психологічні відмінності хлопчиків та дівчаток мають лише  чотири відзнаки: здатність до орієнтування в просторі, математичні здібності, мовні навички та агресивність. Чоловіки добре орієнтуються в просторі, мають кращі математичні здібності, але більш агресивні. Жінки краще володіють мовними навичками.

 Дж. Крамер займався дослідженням   зорово-просторових здібностей  дітей. В результаті було виявлено, що дівчатка приділяють більше уваги приватним характеристикам об'єктів (детаті предмета, деталі просторових відносин), а хлопчики - на узагальнені (предмет в цілому, просторові відносини в цілому). Відмінності зорового сприйняття лежать в різних способах і навичках сприйняття. Довгий час вважалося, що дівчата апріорі мають більш розвинені вербальні здібності, але на даний момент це не настільки очевидний факт. Наприклад, дослідження, проведені ще в 1995 і 1996 рр. Розеном і Робінсоном, не виявили яких-небудь значущих відмінностей у вербальних здібностях між дівчатками і хлопчиками в дошкільний період і в початкових класах школи.

У дослідженні соціального інтелекту виявлено вищий його розвиток у дівчаток, ніж у хлопчиків в підлітковому віці. У дівчаток краще розвинені, в порівнянні з хлопчиками, такі компоненти соціального інтелекту, як прогнозування розвитку подій в комунікативній сфері і гнучкості мовного спілкування. Соціальний інтелект забезпечує дитині можливість адекватно розуміти емоційний стан і особистісні особливості навколишніх, встановлювати дружні відносини з однокласниками, раціонально вирішувати виникаючі конфлікти, коректно взаємодіяти з учителями. Соціальний інтелект може бути одним з чинників академічної успішності та шкільної адаптації особливо у дівчаток (Л. Λ. Ясюкова). В одному з сучасних досліджень інтелектуально особистісного розвитку учнів 1-10 класів  виявлено відмінності між хлопчиками і дівчатками по індивідуально-динамічними показниками, незалежно від віку за темпом роботи (працездатності); точності виконання роботи; акуратності в виконавської частини навчальної діяльності.