Фізична підготовка у школі представлена:

  • Ранкова фізична зарядка (щоденно обов'язкова для всіх)

  • Гімнастика та акробатика (1-3 класи)

  • Плавання (молодша школа)

  • Самооборона (2-9 класи)

  • Степ-аеробіка (3-6 класи)

  • Кросфіт (7-9 класи)

  • Верхова їзда (обов'язкова для всіх)

  • Футбол (обов'язковий для всіх)

  • Туризм (обов'язковий для всіх)

САМООБОРОНА.

Боротьба – це вид спорту, основне завдання якого навчитися мистецтву самооборони, розвити силу і рухові функції людини. Боротьба позитивно впливає на зміцнення здоров’я, волі, завзятості. Вона вчить захищати свою гідність та допомагає підготувати школярів до реалій нашого життя.

Гімнастика.

Гімнастика як засіб фізичного розвитку, зміцнення здоров'я, військово-прикладної підготовки і лікування була відома ще в далекій давнині. Термін "гімнастика" з'явився приблизно в V в. до н.е. у Древній Греції й означав комплекс фізичних вправ для освітніх, військових і оздоровчих цілей.

Їзда верхи.

Кінь – чудова і благородна тварина. Науково доведено, біоенергетичне поле коня позитивно впливає на фізичний і психоемоційний стан людини, що знаходиться поруч, – допомагає забути і відкинути всі дріб'язкові негаразди і по-справжньому насолоджуватися життям. Їзда верхи впливає на формування благородної постави та витривалості.

Плавання.

Плавання позитивно впливає на основні показники фізичного розвитку людини: ріст, вагу. Зміцнює серцево-судинну й нервову системи, сприяє розвитку дихального апарату та м'язової системи. Плавання також є прекрасним засобом профілактики та виправлення порушень постави, сколіозів, плоскостопості. Психологами встановлено, що заняття плаванням розвивають такі риси особистості, як цілеспрямованість, наполегливість, самостійність, рішучість, сміливість, дисциплінованість, уміння співпрацювати в колективі. Саме тому плавання сприятливо впливає не тільки на фізичний розвиток людини, а й на формування її особистості.

Степ-аеробіка.

Це вид фітнесу, який дає основні нагрузки на сустави та м'язи ніг, рук, пресу, спини. Ритмічна музика та різноманітні вправи роблять тренування веселими та позитивними. Даний вид фізичної нагрузки працює на укріплення серцевого м'язу, розвиває дихальну систему, нормалізує тиск.

Кросфіт.

Специфіка цієї системи полягає в комбінуванні важкої атлетики, гімнастики, бігу, гирьового спорту.

Футбол.

Серед багаточисленних командних видів спорту, які культивуються у системі фізичного виховання України, футбол займає одне з провідних місць. Важко назвати інший вид спорту, який міг би змагатися з ним у популярності. Футбол дозволяє досягти високого ступеня фізичної підготовленості та розвивати швидкість, силу, витривалість, спритність і багато інших рухових якостей, виховувати сміливість, дисциплінованість.

Туризм.

Дитячий туризм – це, насамперед, здоров'я дітей, їх фізичний гарт, рух, а також захоплюючий вид активного відпочинку. Краєзнавство – живе пізнання навколишнього світу, поглиблене ознайомлення з найближчим природним і соціальним середовищем, метою якого є виховання в дітей ціннісного ставлення до природи, людей, минулого і сьогодення.